Warsztat Piotra Borowskiego
8,9.09 godz. 18.00-22.00 w Teatrze Akt, Łaziebna 9


Warsztaty
S/T – Trening

Prezentacja metod pracy i treningu aktorskiego Piotra Borowskiego, twórcy warszawskiego Studium Teatralnego, działającego w nurcie teatralnym wywodzącym się od „Laboratorium” Jerzego Grotowskiego i Ośrodka Gardzienice.

Jakiego człowieka chcemy ukazać na scenie?
To pytanie stawiane przez nas odwielu lat pomogło nam stworzyć trening fizyczny, który daje możliwość pracy nad intelektem, ciałem i uczuciami.

Ciało aktora, jego intelekt, uczucia powinny rozwijać się tak by poszerzały swoje spektrum od coraz bardziej subtelnych do coraz bardziej gwałtownych przejawów. To oczywiste.Często przywołujemy przykład ręki, na którą nakładamy rękawiczkę - rolę. Widz nie widzi tej ręki, dostrzega rolę - rękawiczkę, którą porusza ręka. Chodzi o to, by to, co zakryte - owa ręka była harmonijnie rozwinięta i zawsze czuwała nad rolą.Tylko wtedy możemy świadomie i bezpiecznie urzeczywistnić zadanie aktorskie, postać, rolę dokonując odkształceń zmieniając rozkład sił pomiędzy ciałem, emocjami czy intelektem.Więc tak naprawdę stworzyliśmy trening by pracować nad sobą, nad naszą
obecnością.
/z materiałów Piotra Borowskiego i Studium Teatralnego/

NNN
Kreator stron www - szybka strona internetowa