Studium Teatralne Szepty ziemi

Spektakl "Szepty Ziemi" inspirowany jest misją NASA z 1977 r.
W statku kosmicznym Voyager umieszczono złotą płytę z materiałem reprezentującym świat. Zawierał on opis ziemi, jej flory i fauny oraz życia ludzkiego. Ambicją tego projektu było nawiązanie hipotetycznego kontaktu z inteligencją pozaziemską i danie jej do zrozumienia, że nasza planeta istnieje, a z nią, my. Materiał mógł zawierać jedynie małe spektrum odniesień, biorąc pod uwagę różnorodność, jaka jest na Ziemi i wśród jej społeczeństwa. Mimo wszystko jednak, poza nieliczną grupą ekspertów, nikogo z nas, mieszkańców planety, jako reprezentantów Ziemi nie poproszono o
konsultację.Będąc na progu III tysiąclecia, kiedy każdy z nas robi swój subiektywny rachunek i mając na uwadze fakt, że Voyager po 36 latach samotnego lotu, opuścił Układ Słoneczny, postanowiliśmy to naprawić i sporządzić naszą subiektywną listę rzeczy, które nas reprezentują. Postanowiliśmy więc, zgodnie z duchem teatru, dokonać tej prezentacji z całym widowiskiem, jakie możemy osiągnąć przy użyciu światła, głosu, muzyki, projekcji wideo i stworzyć dzieło, które można by nazwać "Dziełem człowieka, który reprezentuje świat". Dźwignią spektaklu jest wykład Naukowca, którego przez całe swoje życie nurtowało przeczucie że ludzie nie są tym czym być́ powinni.
W spektaklu widzimy go wygłaszającego wykład pt. "Szepty Ziemi". Wraz ze swym asystentem przedstawia własną listę przedmiotów, które według niego reprezentują świat.
rezyseria: Piotr Borowski
tekst: Marcin Cecko
aktorzy: Waldemar Chachólski, Magda Czarny, Danny Kearns, Michał Lorent
muzyka: Arek Waś
scenografia: Piotr Szczygielski
wideo: Patrycja Petryk
kostiumy: Ewelina Ciuchta i zespół

premiera spektaklu czerwiec 2014. 
Kreator stron www - szybka strona internetowa