Dominik Strycharski Doministry
29.08 godz. 20.00 w Teatrze Akt, Łaziebna 9 / plener

Doministry, wielowymiarowy solowy projekt, łączący współczesną muzykę elektroniczną, performance i elektro-ambient. Ten projekt stworzony jest w oparciu o głos i jego elektroniczną transformację. W projekcie tym niezwykle ważną rolę odgrywa również improwizacja, otwarta na
wszelkie możliwe wpływy. W specjalnym audiowizualnym projekcie ta soniczna przestrzeń spotyka się z kreatywną sferą video Mikołaja Chylaka który dzięki autorskim metodom proponuje równie intrygujący obraz, pełen dynamiki i świeżego spojrzenia na temat VJ’ingu.

Dominik Strycharski (ur. 1975) – polski kompozytor, flecista prosty, wokalista,improwizator, performer i publicysta. W każdej zuprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Jest kompletnie wszechstronnym twórcą fascynującym się praktycznie każdym przejawem muzyki. Jego ogromny dorobek obejmuje płyty, koncerty i jednorazowe wydarzenia z muzyką jazz, improwizowaną,
eksperymentalną, noise, klubową i posttaneczną, teatralną.Zajmuje się zarówno muzyką jak i dźwiękiem samym w sobie. Gra i komponuje współczesny jazz, w wielu elektrycznych i akustycznych odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, teatralną, posthiphop, noise a także różne odmiany improwizowanej muzyki, we własnych zespołach Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall. Jest można rzec jednym z niewielu flecistów prostych zajmujących się jazzem i eksperymentalną muzyką improwizowaną. Jest również jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę.
Wydał kilkanaście płyt z własnymi lub współliderowanymi projektami, przede wszystkim Pulsarus ale także Rhplus, BandFx i Progrram/Kostas New Progrram. Pulsarus to uznany zespół jazzu elektrycznego, zespół zagrał między innymi na WarsawSummer Jazz Days, Avant Festival, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Kino na Granicy, na Festiwalu Malta, w Berlinie dla Centrum Kultury Polskiej, Era Nowe Horyzonty, w Recklinghausen, a także w wielu klubach (Hipnoza,Akwarium, Żak, Firlej, Rura, Harris).
Stworzył muzykę do bardzo wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk: m.in: Michała Zadary, Wojciecha Klemma, Łukasza Kosa.
Kreator stron www - szybka strona internetowa