DAS MOON
27.08.2016 / sobota / godz. 20.00 Łaziebna 9

DAS MOON to obecnie czołowy zespół na polskiej scenie electro pop.
Charyzmatyczne trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Laibach, Kraftwerk, Einstürzende Neubauten, Depeche Mode i Sonic Youth, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Potężnej dawce syntezatorów towarzyszą nowofalowe brzmienia gitar, surowe instrumenty perkusyjne oraz hipnotyzujący głos i teksty wokalistki Daisy K.
Zespół istnieje od 2010 roku, tworzą go 3 różne, silne osobowości, które doskonale się dopełniają: Daisy K. jest poetką, DJ Hiro Szyma - didżejem, perkusistą i absolwentem warszawskiej ASP, a Musiol - producentem muzyki elektronicznej i wideo oraz prawnikiem.
W październiku 2014 r. ukazał się drugi album DAS MOON pt. WEEKEND IN PARADISE tiny.cc/dfwcnx).
W wersji CD wydany został w Polsce przez niezależną kultową wytwórnię Requiem Records, nr kat: 79|2014
(requiem-records.com) i jest w dystrybucji Sonic. Wersja cyfrowa miała premierę m. in. na iTunes (tiny.cc/dfwcnx)
za pośrednictwem globalnego dystrybutora Believe Digital. Producentem albumu jest Paweł Gawlik (Sound Factory),
mastering jest dziełem zdobywcy Grammy 2014 Jacka Gawłowskiego (JG Master Lab). Album promują single i teledyski, m.in. Colours, Run oraz Not a Happy Song.
Weekend In Paradise to „concept album”, składający się z 12 utworów. Zgodnie z artystycznymi poszukiwaniami zespołu, w warstwie tekstowej album eksploruje ciemniejsze emocje. Podsumowuje to Daisy K:
„Każda piosenka opowiada o sytuacji, która zdarzyła się w moim życiu naprawdę, o czymś co widziałam, albo co mnie zabolało. Sytuacje ekstremalne odsłaniają prawdę o człowieku. Dlatego warto im się przyglądać.”
Pierwszy album DAS MOON pt. Electrocution (tinyurl.com/nmb69ag) ukazał się w 2011 r. nakładem Polskiego Radia (w dystrybucji Warnera) i cyfrowo na iTunes. Producentem albumu był Paweł Gawlik, a zmasterowali go Emily
Lazar i Joe LaPorta w nowojorskim studiu The Lodge (Depeche Mode, The Prodigy, Björk).

Od roku 2011 DAS MOON intensywnie koncertuje. M.in. w roku 2012 otworzył festiwal Electronic Beats w Gdańsku przed Jazzanovą, Squarepusherem i Jamesem Blake. W 2013 zagrał na niemieckim Wave Gotik Treffen (WGT) w Lipsku - największym na świecie festiwalu muzyki dark, electro-industrial i gothic, a także na rodzimym Castle Party w Bolkowie. Trasa koncertowa Weekend in Paradise Tour rozpoczęła się w październiku 2014 r., zespół zagrał m.in. w
największych polskich salach koncertowych, z legendami sceny elektronicznej: Front Line Assembly w B90 w Gdańsku, Camouflage i De/Vision w warszawskiej Progresji oraz na 15. jubileuszowej edycji Mayday w katowickim Spodku.

D27.08.2016 / sobota / godz. 20.00 Łaziebna 9Das Moon koncert
Kreator stron www - szybka strona internetowa