Czytagramy  Zbyt głośna samotność
12.09.godz.21.00 w Teatrze Akt, Łaziebna 9

Czytagramy, czyli słuchowiska realizowane na żywo przed publicznością zapraszają na adaptację „Zbyt głośnej samotności” Bohumila Hrabala w wykonaniu aktora Adama Baumana i muzyka-dźwiękowca Piotra Łyczkowskiego.
Premiera miała miejsce na Festiwalu Książki słuchanej w Szczecinie w maju br.
Słuchowisko na podstawie „Zbyt głośnej samotności” zrealizowano przy wsparciu Czeskiego Centrum.

Czytagramy powstały w 2012 roku, a ich twórcą jest Piotr Łyczkowski, muzyk, ilustrator, fotograf, m.in. współpracujący z niezależnymi teatrami, angażujący się w offowe projekty muzyczne, teatralne i literackie. Do Czytagramów zaprasza aktorów. W ciągu trzech sezonów Czytagramy ze swoimi dotąd czterema słuchowiskami gościły na festiwalach literackich, kameralnych scenach teatralnych, klubach i klubokawiarniach w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Szczecinie, zyskując ogromną sympatię widzów i organizatorów, często zaskoczonych swoją niespotykaną formą z pogranicza teatru i słuchowiska radiowego. Czytagramy rozgrywają się w półmroku, aby widz zamienił się przede wszystkim w słuchacza, a dźwięk zastąpił mu scenografię, rekwizyty i ruch sceniczny.
Na stronie internetowej www.czytagramy.pl można prześledzić rozwój projektu, posłuchać fragmentów słuchowisk i obejrzeć fragmenty rejestracji występów.

Kreator stron www - szybka strona internetowa